Radford Autograss Club
Club Trophy Winners 2017

Congratulation to all the 2017 trophy winners!


MENS CLASS 1

1st Craig Buck
2nd Simon Hawthorn
3rd Sam Fenton
4th Steve Edwards

LADIES CLASS 1

1st Amy Meacham

MENS CLASS 2

1st Paul Morgan
2nd Nigel Bishop
3rd Mark Moseley

LADIES CLASS 2

1st Sophie Morgan

MENS CLASS 3

1st Mick Sumners
2nd Lee Wakefield
3rd Mike Hill
4th Kieran Waterhouse

LADIES CLASS 3
1st Shell Sumners
2nd Jodie Wakefield

MENS CLASS 4

1st Rob Lancaster
2nd Alan Lewis

LADIES CLASS 4

1st Claire Lancaster

MENS CLASS 5

1st Dave Harris
2nd Lewis Waterhouse
3rd Alan Green

LADIES CLASS 5

1st Kyi Smith
2nd Natalie Green

MENS CLASS 6

1st Dave Gilder
2nd Mark/Tony Gilder
3rd Dave Houghton

LADIES CLASS 6

No winners

MENS CLASS 7

1st Will Barrett
2nd Phil Travers
3rd Kate Griffiths
4th Alistair Griffiths

LADIES CLASS 7

1st Emily Barrett
2nd Sue Harris
3rd Missy Moseley

MENS CLASS 8

1st Alex Hall
2nd Sam Daffin

MENS CLASS 9

1st Mike Bluck

MENS CLASS 10

1st Pete Lancaster
2nd Paul Fackrell
3rd Andy Lee

JUNIOR SALOONS

1st Tiggy Stedman
2nd William Griffiths
3rd Charlotte Travers
4th William Brookes

JUNIOR SPECIALS
1st Sam Pinches
2nd James Pinches
3rd Rupert Griffiths


2017 PERPETUAL WINNERS

CROFT ROLLOVER TROPHY
No Winner

CROFT ROLLOVER TROPHY
No Winner

EDWIN JEFFS (CLASS 1 MENS)
R300 Craig Buck

R HARRIS (CLASS 2 MENS)
R22 Paul Morgan

ANDREW FERNIHOUGH (CLASS 3 MENS)
R169 Mick Sumners

R71 TROPHY (CLASS 5 MENS)
R107 Dave Harris

J KINGS (CLASS 6 MENS)
R161 Dave Gilder

A & M FERNIHOUGH (CLASS 7 MENS)
R313 Will Barrett

ROGER GEE (CLASS 8 MENS)
R411 Alex Hall

ROGER/SKINNER (CLASS 9 MENS)
R252 Mike Bluck

R208 TROPHY (CLASS 10 MENS)
R48 Pete Lancaster

RED CROSS (JUNIOR SALOON)
R226 Tiggy Stedman

JUNIOR SPEC (JUNIOR SPECIAL)
R35 Sam Pinches

SMITH BOYS (CLASS 1 LADIES)
R38 Amy Meacham

A BALLINGER (CLASS 2 LADIES)
R240 Sophie Morgan

CLASS 3 LADIES (CLASS 3 LADIES)
R169 Shell Sumners

CLASS 4 LADIES
R47 Claire Lancaster

CLASS 5 LADIES
R71 Kyi Smith

CLASS 6 LADIES

THE RYDER FAMILY TROPHY (CLASS 7 LADIES)
R10 Emily Barrett

CLASS 10 LADIES
R98 Gina Lee

RELIABILITY TROPHY (MOST HEATS AT RADFORD)
R169 Mick Sumners

TREVOR DOWNING (MOST POINTS AT WC)
R3 Missy Moseley/ R515 Kieran Waterhouse

BEST 1ST YEAR JUNIOR
R226 Tiggy Stedman

KENNEDY TROPHY (UP & COMING)
R226 Tiggy Stedman


LITTLE BILLY SHIELD (JUNIOR TRACK CHAMPION)
R226 Tiggy Stedman

CHRIS WATERHOUSE TROPHY (RADFORD TRACK CHAMPION)
R169 Mick Sumners

CHAMPION JUNIOR
R226 Tiggy Stedman

CHAMPION JUNIOR SPEC
R35 Sam Pinches

CHAMPION LADY
R169 Shell Sumners

CHAMPION MAN
R313 Will Barrett


GEORGE SABIN (MOST POINTS CLUB & LEAGUE)
R169 Mick Sumners

JANE & MARTIN ADAMS R12 BEST TURND OUT CAR TROPHY
R35 Sam Pinches/ R350 Jim Pinches


RADFORDS 1st YEAR JUNIORS
R350 Jim Pinches

CLUB MEMBER
Alan Bluck

CLUB PERSONALITY
R161 Dave Gilder


Welcome

Username:

Password:


Remember me

[ ]







This site is powered by <a href="http://e107.org/" rel="external">e107</a>, which is released under the terms of the <a href="http://www.gnu.org/" rel="external">GNU</a> GPL License.
This site is powered by <a href="http://e107.org/" rel="external">e107</a>, which is released under the terms of the <a href="http://www.gnu.org/" rel="external">GNU</a> GPL License.